#1 06-04-10 16:21:53

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Co może sie przydac do pielęgnacji kota burmskiego?

Zauważyłam że w przypadku kota w kolorze rudym,liliowym i kremowym niezbedne jest częstrze mycie oczu,okolic noska i uszu.Może ktoś zna jakiś dobry płyn do oczu.


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#2 06-04-10 16:26:49

burmandia

Średni Burmaniak

Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 359
Punktów :   

Re: Co może sie przydac do pielęgnacji kota burmskiego?

ja mam inny problem: kto zna sposób,żeby koty polubiły to czyszczenie... u mnie Bono dostaje szału jak chcemy wyczyścic mu nosek:( zwykłym wacikiem nasączonym ciepłą wodą.

Offline

 

#3 07-04-10 09:16:03

 malymnich

Mały Burmaniak

Skąd: Sulisławice k/Tarnobrzega
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 183
Punktów :   
WWW

Re: Co może sie przydac do pielęgnacji kota burmskiego?

Prawie żaden tego nie lubi. Z Kredzia nie mam problemów. Ona to chyba nawet lubi. Ona ma krótki pyszczek i musi mieć go częściej czyszczony niż reszta.
Po prostu sadzam sobie Kredzię na kolanach i wacikiem jej przecieram na sucho lub lekko zwilżonym. Maskotka jak tylko zobaczy że to już jej nie ma siedzi wtedy na drzwiach i kpi sobie ze mnie. Wie że jak wezmę stołek żeby ją zdjąć  to ona i tak już zdąży skoczy . Najszybciej z Maskotką robi to Piotruś. Ona zdecydowanie woli facetów.


Hodowla Kotów Burmskich Mały Mnich : www.malymnich.pl
e-mail: malymnich@gmail.com

Offline

 

#4 07-04-10 11:09:03

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: Co może sie przydac do pielęgnacji kota burmskiego?

Moje tego mycia oczu nienawidzą,jedne znosza to lepiej inne gorzej.Zgadzam się z Beatka,koty to cwane bestje wystarczy otworzyc szfkę gdzie są kocie przybory a już w pokoju kotów brak.


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#5 07-04-10 12:01:43

 Majorka

Administrator

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 02-04-10
Posty: 46
Punktów :   

Re: Co może sie przydac do pielęgnacji kota burmskiego?

a Wy lubicie jak Wam ktoś grzebie w nosie w uchu i w oku? hahahahahah

Offline

 

#6 07-04-10 21:52:23

burmandia

Średni Burmaniak

Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 359
Punktów :   

Re: Co może sie przydac do pielęgnacji kota burmskiego?

Maja masz recję,nie przemyślałam tego....

Offline

 

#7 14-04-10 09:22:07

 Mały Smok

Średni Burmaniak

Skąd: Zakopane
Zarejestrowany: 05-04-10
Posty: 339
Punktów :   
WWW

Re: Co może sie przydac do pielęgnacji kota burmskiego?

U naszych kotów żadko zachodzi potrzeba przemywania oczu, ale sprawdziłam i mogę poleciż weterynaryjny płyn do przemywania oczy OPTEX lub dla kociąt BORASOL, który można kupić bez recepyt w każdej aptece. Oba produkty mają niską cenę.

Offline

 

#8 15-04-10 15:37:38

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: Co może sie przydac do pielęgnacji kota burmskiego?

dziękuję Marysiu za podpowiedz,napewno kupię:)


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#9 16-04-10 10:42:22

syllwek

Mini Burmaniak

Zarejestrowany: 14-04-10
Posty: 44
Punktów :   

Re: Co może sie przydac do pielęgnacji kota burmskiego?

,,,powiedzcie mi proszę jak sobie radzicie z sierścią i wyczesywaniem? My czeszemy Mariolkę szczotka gumową a właściewie taką rękawiczką delikatną...ale może są inne sposoby na sierść.

Offline

 

#10 16-04-10 17:25:14

DIEDRA

Mini Burmaniak

Zarejestrowany: 09-04-10
Posty: 48
Punktów :   

Re: Co może sie przydac do pielęgnacji kota burmskiego?

U nas ani Czekolada ani Imka sierści praktycznie nie tracą, nawet w stresie - dosłownie pojedyncze włoski. Niestety u Nemi już tak dobrze nie jest - ma niesamowicie gęste futro z taką ilością podszerstka, że prawie nie widać skóry i wlaśnie ten podszerstek - biały - lata wszędzie Wyczesujemy ją codziennie taką szczoteczką:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/images/Muscat/muscat_szczotka_mala_dla_kota_481108.jpg
Ma na końcach maleńkie kuleczki, więc nie drapie skóry, w odróżnieniu od poprzedniej szczotki, której koty nienawidziły. Do tej same układają się do czesania i od razu włącza się traktor

Offline

 

#11 21-04-10 15:47:44

jedwabnykot

Średni Burmaniak

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 05-04-10
Posty: 315
Punktów :   
WWW

Re: Co może sie przydac do pielęgnacji kota burmskiego?

do czesani stosuję małą okrągłą gumową szczotkę (przeznaczoną dla psów ) ale jest idealna i miękka i one uwielbiają jak je czesze... jeżeli chodzi o przemywanie oczu, noska, to przegotowana wodą... a po wszystkim nagroda np kawałek wędzonego łososia po obcinaniu pazurków oczywiście tez nagroda

Offline

 

#12 04-05-10 17:17:10

 czarownik

Mały Burmaniak

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 14-04-10
Posty: 130
Punktów :   
WWW

Re: Co może sie przydac do pielęgnacji kota burmskiego?

ja z oczkami nie mam problemów, kocur rano przychodzi i się nadstawia, aż mu wytrę oczka mamusię sobie znalazł... a do czesania szczotka z miękkim włosiem dla niemowląt, ale daje się czesać tylko dopóki nie widzi, ze to nie dłoń, potem już tylko gryzie szczotkę.
Za to gorzej mam z pielęgnacją własną, bo Czarownik jest zazdrosny o depilator, nie dość, że się to ociera o nogę to jeszcze mruczy głośniej od niego, skandal!


Pierwszego dnia Bóg stworzył Kota, drugiego - człowieka, aby się nim opiekował,
trzeciego - zwierzęta, aby Kot miał co jeść, czwartego - pracę, by człowiek mógł kota utrzymać...
...siódmego dnia Bóg chciał odpocząć, ale trzeba było zmienić Kotu żwirek w kuwecie.

Offline

 

#13 05-05-10 18:56:33

DIEDRA

Mini Burmaniak

Zarejestrowany: 09-04-10
Posty: 48
Punktów :   

Re: Co może sie przydac do pielęgnacji kota burmskiego?

U nas do kocich, ale i psich ślepków przydaje się tonik Iv San Bernard. U naszego psa to niestety konieczność, ma długą sierść i kiedy włos dostanie się do oka, mamy murowane podrażnienie i automatycznie cieknące oko Samą wodą nie bardzo schodzi, tonik na chusteczce usuwa delikatnie całe "błotko". Przyjemnie i niezbyt mocno pachnie i zwierzaki go lubią, niestety cena troszkę zniechęca... Wcześniej wypróbowaliśmy Oftal, również bardzo delikatny preparat, ale mam wrażenie, że ze skutecznością było trochę gorzej i trzeba było jednak dłużej przy oku manipulować. Sprawdził się też przy czyszczeniu noska zakatarzonej kociastej

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Belgie