#1 08-05-10 20:57:10

burmandia

Średni Burmaniak

Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 359
Punktów :   

dobry pomysł na odchudzanie :(

wczoraj był koszmarny dzień.... razem z Mają przymierzałyśmy stroje kąpielowe... i przeżyłyśmy szok... moje cyce wyskoczyły z niego niczym rakiety...  +8,500 kg KOSZMAR. Maja też szczęśliwa nie była... od dziś dieta.Kurcze ale to nie takie łatwe Ja uwielbiam słodycze ,zwłaszcza w nocy... 3-4 batoniki typu Knoppwes, Princessa itp. mięsko,ziemniaczki,fryteczki,kiełbasa,pizza,zapiekanki i oczywiście moje ukochane makarony to podstawa Ludzie ratunku

Offline

 

#2 09-05-10 11:17:42

 gero

Mini Burmaniak

Skąd: Zakopane
Zarejestrowany: 07-04-10
Posty: 14
Punktów :   

Re: dobry pomysł na odchudzanie :(

Ja najbardziej schudłam, kiedy chodziłam na jogę. A akurat w tamtych czasach nie chodziłam tam w celach odchudzających. Myślę, że schudłam głównie z dwóch powodów: joga (a w każdym razie joga prowadzona tą metodą, tzn. Iyengara) poprawia ogólnie funkcjonowanie organizmu, w tym układu pokarmowego. I to nie jakieś czary mary, tylko tak prowadzone są ćwiczenia, żeby faktycznie pozytywnie oddziaływać na różne narządy. Druga sprawa wiąże się z pierwszą - aby móc wykonać niektóre asany, trzeba być co najmniej 4 godziny po obfitym posiłku lub 2 godziny po lekkiej przekąsce. Ciężko jest np. ćwiczyć skręty z pełnym brzuchem. A więc zmuszało mnie to do w miarę regularnego jedzenia posiłków. Aaa, jest też trzecia sprawa. Ponieważ wychodziłam z zajęć na prawdę pełna energii i z bardzo dobrym samopoczuciem,żal mi było wracać od razu do domu, i czasem wybierałam okrężna drogę żeby zaliczyć wieczorny spacer np. nad Wisłą. Fakt, mieszkałam wtedy w Krakowie, nie miałam swojej rodziny i ogólnie mniej obowiązków, ale...
Jestem z  siebie dumna, bo w czwartek zmobilizowałam się i poszłam na jogę w Zakopanem. Poczułam się jak sto nieszczęść, połamana i w ogóle nie rozciągnięta, mało pamiętam z tamtych pięknych czasów kiedy ćwiczyłam 4 - 5 razy w  tygodniu, ciąża, siedzenie w domu (w pracy też nie biegam....) zrobiły swoje, ale i tak było super I cieszę się, bo jutro znowu zajęcia!
A jak będę mieć doła i nic mi się nie będzie chciało, to i tak pójdę, bo mam wykupiony karnet na cały miesiąc - więc jak się zapłaciło, to trzeba iść

Offline

 

#3 09-05-10 20:49:03

AgusiaSta

Mini Burmaniak

Zarejestrowany: 11-04-10
Posty: 42
Punktów :   

Re: dobry pomysł na odchudzanie :(

Ja w życiu przechodziłam wszystkie możliwe diety. Od 4 tygodni jestem na Dukanie i bardzo polecam. Tryb mojej pracy - dużo godzin i maximum wysiłku powoduje, że propozycje n-ż odpadają. Dla niewtajemniczonych nż tzn nie-żreć! Diety herbalife, Cambridge  -drogie i ktoś musi tolerować proszki i jedzenie z torebek. Potem gwarantowany efekt jo-jo. A teraz ten Dukan. Oczywiście nie jest łatwo, ale kombinując da się przeżyć. Polega na jedzeniu dużej ilości białka - jajka, chude mięsko, ryby - gotowane, grillowane, duszone, nabiał do 5%, dołączyć jeszcze otręby, przyprawy i tak przez 5 dni, później do tego warzywa - też 5 dni i tak do momentu osiągnięcia wymarzonej wagi. Następnie na każdy kilogram którego się pozbyłyśmy 10 dni bardziej urozmaiconej dietki. Jeśli 8 kg to 80 dni następnej fazy. I ostatnia część taka do końca życia tzw. proteinowy czwartek. Tak na przypomnienie organizmowi kto tu rządzi. Na temat tej diety są książki  w każdej księgarni, ale dużo informacji jest na internecie. Ja tylko tak ogólnie podałam zasady. O wszystkich zasadach, dozwolonych produktach, przepisach warto poczytać. Warto wytrzymac pierwszą fazę, a potem się można zawsze wycofać. Do tego wykupiłam karnet na siłownię, ale ostatnio jakos mało czasu by chodzić. Ale wrażenia bardzo pozytywne. Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia. PS stroje sa z takiego materiału, że z czasem się kurczą, więc kupić nowy i problem z głowy:)

Offline

 

#4 10-05-10 10:03:12

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: dobry pomysł na odchudzanie :(

Ale mnie wk.......... jak szkieletory typu mojej kochanej Ewusi obudzą sie pewnego poranka i chyba z nudów wpadaja na pomysł musze schudnąc......Każdy kto widział Ewe popuka sie po głowie.....no chyba że chce zmienic swój rozmiar 36 na 34 lub 32......
Ja na Joge chetnie bym poszła,chyba wszedzie bym poszła....ale pod warunkiem ze były by tam takie same grubasy jak ja  Uwierzcie mi dziewczyny że przy takiej otyłości jak mam ja nawet wyjscie na zakupy jest psychicznym wyzwaniem...człowiekowi wydaje sie że wszyscy sie z niego śmieją...ja przez dwa lata przytyłam....uwaga............50 kg......
od tygodnia podjłam walke.....może na przyszłe wakacje bedą efekty...jest strasznie cieżko


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#5 10-05-10 17:15:09

jedwabnykot

Średni Burmaniak

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 05-04-10
Posty: 315
Punktów :   
WWW

Re: dobry pomysł na odchudzanie :(

od kiedy nie mam samochodu czyli 3 tygodnie spadło mi dwa kilo

Offline

 

#6 11-05-10 13:18:03

 czarownik

Mały Burmaniak

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 14-04-10
Posty: 130
Punktów :   
WWW

Re: dobry pomysł na odchudzanie :(

To ja będę tą złą i trochę zrobię autoreklamy: wcinaj szparagi:
http://czarujemy.blogspot.com/2010/05/s … daami.html

Blog jest mój, jest bardziej od kuszenia niż odchudzania, ale ślinienie się do zdjęć nie tuczy


Pierwszego dnia Bóg stworzył Kota, drugiego - człowieka, aby się nim opiekował,
trzeciego - zwierzęta, aby Kot miał co jeść, czwartego - pracę, by człowiek mógł kota utrzymać...
...siódmego dnia Bóg chciał odpocząć, ale trzeba było zmienić Kotu żwirek w kuwecie.

Offline

 

#7 11-05-10 14:22:32

jedwabnykot

Średni Burmaniak

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 05-04-10
Posty: 315
Punktów :   
WWW

Re: dobry pomysł na odchudzanie :(

czarownik napisał:

To ja będę tą złą i trochę zrobię autoreklamy: wcinaj szparagi:
http://czarujemy.blogspot.com/2010/05/s … daami.html

Blog jest mój, jest bardziej od kuszenia niż odchudzania, ale ślinienie się do zdjęć nie tuczy

mniaaammm

Offline

 

#8 11-05-10 15:29:27

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: dobry pomysł na odchudzanie :(

A ja nie bede zaglądała.W tv ciągle jedzą albo reklamują jedzenie,zaglądam na forum a tu też o jedzeniu.....


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#9 11-05-10 19:22:08

syllwek

Mini Burmaniak

Zarejestrowany: 14-04-10
Posty: 44
Punktów :   

Re: dobry pomysł na odchudzanie :(

...odwieczny problem;) ...chciałoby się schudnąć, ale jest ciężko....ale Ewa u Ciebie naprawdę problemu nie widać.

Offline

 

#10 11-05-10 19:23:31

 Satin

Mały Burmaniak

Skąd: łódzkie
Zarejestrowany: 10-04-10
Posty: 101
Punktów :   

Re: dobry pomysł na odchudzanie :(

Dziś byłam na badaniu powypadkowym przez orzecznika (uraz ortopedyczny) i otrzymałam zalecenie - schudnąć kobieto, schudnąć!!! Ogłaszam, że wyzwanie przyjęłam! Od dziś zaczynam, no - od jutra, ale tak serio serio.
Aniu, napisz mi kochana, co tam wymyśliłaś, bo sama nie wiem, jak sobie mam radzić. Kiedyś stosowałam dietę Montignaca i rzeczywiście efekty były, ale jest trochę "babrania" z szykowaniem posiłków i odpowiednim doborem produktów (indeks glikemiczny). W mojej mieścinie nie bardzo mogę znaleźć działy z odpowiednią żywnością.

Offline

 

#11 11-05-10 19:49:59

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: dobry pomysł na odchudzanie :(

Ja poprostu zrezygnowałam z pieczywa,masła i innych tłuszczy,słodyczy,cukru do herbaty,żółtego sera,makaronów,ryżu,owoców,.........albo lepiej napisze co zostało:pomidor,ogórki(swierze i kiszone),sałata,szczypiorek i cebula,papryka, i inne warzywa, biały serek i jajka.Ewentualnie jak jutro ugotuje ogórkową to zjem talerz zupy ale juz nic wiecej.A i stram sie pic duzo wody....ble...(ja mam straszny problem z piciem,nie odczuwam takiej potrzeby)
Mozecie nie pisac ze to niezdrowe i o 5 posiłkach tez-ja to wszystko wiem.
Zrobie to publicznie zaczynam odchudzanie od wagi 117,1kg przytyłam 47kg w 2lata.
Mój tż (świnia) własnie robi sobie kolacje: frytki i schabowy zapach unosi sie w całym mieszkaniu.......mniam mniam a ja pokroje sobie kiszonego ogórka


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#12 11-05-10 21:50:02

 Satin

Mały Burmaniak

Skąd: łódzkie
Zarejestrowany: 10-04-10
Posty: 101
Punktów :   

Re: dobry pomysł na odchudzanie :(

na pocieszenie powiem, że jak są pokusy (ech, te zapachy...), to soki trawienne się wydzielają i przyspiesza się trawienie (tego biednego ogóraska)

Offline

 

#13 12-05-10 07:57:48

burmandia

Średni Burmaniak

Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 359
Punktów :   

Re: dobry pomysł na odchudzanie :(

ja mam największy problem ze słodyczami: ŚNIĄ MI SIĘ W NOCY!!!

Offline

 

#14 13-05-10 18:43:43

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: dobry pomysł na odchudzanie :(

Dzisiaj przez kilka godzin latałam po US i ZUS co oczywiście spowodowało kryzys w odchudzaniu(musiałam sie odstresowac) zjadłam 5 chlebków ryżowych,parówke i pomidora A jak tak patrze na rosołek to mam dylemat zjesc go czy nie ? TZ juz go podgrzewa i napewno zaraz zje z dwa talerze .


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#15 14-05-10 15:15:43

jedwabnykot

Średni Burmaniak

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 05-04-10
Posty: 315
Punktów :   
WWW

Re: dobry pomysł na odchudzanie :(

taki kryzys, to nie kryzys

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa