#1 06-04-10 16:17:24

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Suche Karmy dla kotów

Dziewczyny,podzielmy się wiadomościami na temat suchych karm.
Ja najbardziej chwalę sobie MASTERY,13,5kg kosztuje około210zł .Karma ma średniej wielkości ziarenka i wdgług mnie jest bardzo tłusta,jak przychodzi worek to ziarenka sa jakby oblane tłuszczykiem.
Kupuję też RC Baby raczej dla tego że należę do klubu i muszę i z powodu bardzo małych ziarenek.
Nie polecam 1choice-śmierdziała octem koty kategorycznie odmówiły jedzenia.
Dostałam teraz na sprubowanie HUSSE ale koty nie chcą jeśc.


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#2 06-04-10 16:23:10

burmandia

Średni Burmaniak

Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 359
Punktów :   

Re: Suche Karmy dla kotów

Mastery jest super ale nie dla maleńkich kociaków... za duże kuleczki na poczatek jednak RC Baby .

Offline

 

#3 06-04-10 21:43:16

 Majorka

Administrator

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 02-04-10
Posty: 46
Punktów :   

Re: Suche Karmy dla kotów

Karma ORIJEN wygrała rankingi testów w usa dla psa jak i dla kota
http://www.swiatkarm.pl/show_product,1275.html
polecam sierść po niej jest czadowa zwierzak nabiera masy i chce zwrócić uwagę na skład
"zawiera 75% mięsa, 25% owoców i warzyw i 0%" a więc naprawde holistyczna karma na rynku nie zawiera zbóż które jak wiemy są wypełniaczami powodującymi uczulenie

Offline

 

#4 07-04-10 09:06:11

 malymnich

Mały Burmaniak

Skąd: Sulisławice k/Tarnobrzega
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 183
Punktów :   
WWW

Re: Suche Karmy dla kotów

A jak kotom idzie ta karma? Ja karmię RC , ostatnio skusiłam się na husse dla kociaków. Towarzystwo jadło ale Maskotka zaczęła mieć rozwolnienie , wet. kazała wrócić do RC i jej minęło. Reszcie nie było nic. Ładnie jadły. Cenowo są zbliżeni do RC. Chyba będę musiała spróbować Orijen. Wszędzie słyszę  same pochwały na temat tej karmy.
Gdzie najlepiej kupić tą karmę?

Ostatnio edytowany przez malymnich (07-04-10 09:08:31)


Hodowla Kotów Burmskich Mały Mnich : www.malymnich.pl
e-mail: malymnich@gmail.com

Offline

 

#5 07-04-10 11:06:17

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: Suche Karmy dla kotów

Ja czasami kupuję orijen(najczęściej na allegro bo tam mozna trafic najlepszą cenę) z kurczakiem jedzą chetniej niz z rybą(ta jest strasznie droga) ale mam mieszane uczucia tzn z ryba nie kupie bo naprawdę nie chciały jeśc,natomiast z kurczakiem tez sie jakoś szczególnie nie były zachwycone.Może jezeli jest 75% mięsa to koty szybciej się najadają a mi wydawało się że jedzą mniej bo nie lubią? Bardzo w tej karmie podoba mi sie to że nie ma podziału ze wzgledu na wiek,minus-i tak musiałam kupowac RC bo orijen ma dosyc duze trójkoątne ziarenka.


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#6 07-04-10 11:54:14

 Majorka

Administrator

Skąd: Opole
Zarejestrowany: 02-04-10
Posty: 46
Punktów :   

Re: Suche Karmy dla kotów

Dharma-Kalisz napisał:

Ja czasami kupuję orijen(najczęściej na allegro bo tam mozna trafic najlepszą cenę) z kurczakiem jedzą chetniej niz z rybą(ta jest strasznie droga) ale mam mieszane uczucia tzn z ryba nie kupie bo naprawdę nie chciały jeśc,natomiast z kurczakiem tez sie jakoś szczególnie nie były zachwycone.Może jezeli jest 75% mięsa to koty szybciej się najadają a mi wydawało się że jedzą mniej bo nie lubią? Bardzo w tej karmie podoba mi sie to że nie ma podziału ze wzgledu na wiek,minus-i tak musiałam kupowac RC bo orijen ma dosyc duze trójkoątne ziarenka.

przydaje się tłuczek 

Offline

 

#7 07-04-10 18:13:24

 Mały Smok

Średni Burmaniak

Skąd: Zakopane
Zarejestrowany: 05-04-10
Posty: 339
Punktów :   
WWW

Re: Suche Karmy dla kotów

Zazwyczaj daję RC, ale wypróbowałam PURINĘ PRO PLAN dla kociąt i jak na razie jestem zadowolona.
Kotki chętnie ją zjadają i są okazami zdrowia.

Offline

 

#8 07-04-10 20:00:35

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: Suche Karmy dla kotów

Masz rację Marysiu Pro Plan(kitten i delicat?) też czasami kupuję tylko w porównaniu do Mastery wydaje mi się taki suchy.Ale koty jedzą go chetnie:)


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#9 12-04-10 11:06:38

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: Suche Karmy dla kotów

Dzisiaj zamówiłam dla kotów karmę APPLAWS,podobno jest bardzo dobra i porównywalna do Orijen.Ma 80% mięsa.Jak przyjdzie to podzielę się wrażeniami.A moze ktoś z WAs miał juz tą karmę?


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#10 14-04-10 15:37:15

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: Suche Karmy dla kotów

Wczoraj dostałam karmę Applaws adult z kurczakiem(80%mięsa,bez zbóż) Zamówiłam na Allegro od zoodragon.7,5 kg 128zł.Dostałam 4x2kg(chyba im nie schodzi..)
Karma po otworzeniu dośc przyjemnie pachnie(tak troszkę pieczonym kurczakiem) Ziarenka średniej wielkości,nie tak tłuste jak Mastery,ale bardziej niż Purina PROPLAN.
Reakcja kotów...trudno powiedziec,chyba podobna jak na ORIJEN.
Do suchego dostałam puszeczkę Applaws kurczak,100% naturalne(75% kurczak,ryż 1%,woda 24% żadnych dodatków) Boję sie otworzyc bo puszeczka ma 70g i komu ją dac?


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#11 14-04-10 20:34:38

 malymnich

Mały Burmaniak

Skąd: Sulisławice k/Tarnobrzega
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 183
Punktów :   
WWW

Re: Suche Karmy dla kotów

I co Aniu, chcą jeść tą karmę?


Hodowla Kotów Burmskich Mały Mnich : www.malymnich.pl
e-mail: malymnich@gmail.com

Offline

 

#12 14-04-10 20:35:09

DIEDRA

Mini Burmaniak

Zarejestrowany: 09-04-10
Posty: 48
Punktów :   

Re: Suche Karmy dla kotów

Dharma-Kalisz napisał:

Boję sie otworzyc bo puszeczka ma 70g i komu ją dac?

Temu, który pierwszy przy misce Na przyszłość nie będzie ociągactwa

U nas zakupy chrupkowe dostosowywane są do jednej z kotek, która może nie do końca jest wybredna, ale jest typową smakoszką i je tylko to, co naprawdę jej smakuje. Absolutnym hitem są Royale z serii "Pure Feline", ale kupuję tylko te, które mają 20% mięsa, 16% sobie odpuszczam.

Buremka - Czekolada - jest za to kotem absolutnie wszystkożernym. Właśnie kończy 3-kilową paczkę RC Indoor, którego inne koty nie chciały nawet powąchać. Nie przyjęła się Acana Pacifica - Choco wcina ze smakiem. Puszeczka nie utrafiła w upodobania? Dla Choco nie ma problemu, podziękuje mruczeniem. Bez oporów i jako jedyna wcina witaminy Gimpetu i pasty odkłaczające.

Wiecie, że na Orijen też u nas nie było szału? (poza Czekoladą oczywiście ) Byłam przekonana, że chrupki o tak świetnym składzie znikną momentalnie, a tu taka niespodzianka. Nie mam pojęcia dlaczego...

Offline

 

#13 14-04-10 21:31:55

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: Suche Karmy dla kotów

Szału nie ma,ale pilnie obserwuję:)
Puszeczke chyba sama zjem
Kupiłam jeszczew karmę SPECYFIC ale jak zapłaciłam rachunek za nia to boję się otworzyc,chyba na jakieś święto dostaną:)


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#14 21-04-10 13:48:20

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: Suche Karmy dla kotów

Koty jedza już karmę Applaws od ponad tygodnia.Chyba im smakuje bo wszystko z miseczki znika szybko:) Kupy wyraznie mniej smierdzace i jest ich mniej w kuwecie.


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#15 21-04-10 15:33:39

jedwabnykot

Średni Burmaniak

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 05-04-10
Posty: 315
Punktów :   
WWW

Re: Suche Karmy dla kotów

ja przez długi czas stosowałam Mastery i zgadzam się z Anią, że jest tłusta i na poczatku wszystkie jadły z wielką ochotą ale chyba jej minusem jest, to, że szybko traci swoje właściwości po napoczęciu worka typu 13,5 kg. wróciłam do RC... ostatnio była promocja w klubie hodowców 10 + 2 kg za  ok 190 zł. moja banda zachwycona RC

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Mońki Hoteles Madagascar