#1 14-08-10 14:25:52

syllwek

Mini Burmaniak

Zarejestrowany: 14-04-10
Posty: 44
Punktów :   

włosy,sierść itp.

Mam kilka pytań dotyczących pokrywy włosowej kotów burmskich...

- Czy twardość włosów jest uzależniona od koloru lub płci a może wieku kotów? moja Mariolka (czekoladowa) ma włoski mięciutkie jak jedwab i błyczczące natomiast Astorek (niebieski) ma nieco twardsze i dłuższe włosy.

- jak to jest z tym czesaniem, my kiedyś czesaliśmy Mariolę i im częściej czesaliśmy tym bardziej traciła włosy....odkąd jest Astorek (Ewa mi powiedziała, że mośma nie czesać kotów i sierści nie będą traciły) nie czeszemy i Mariola przestała tracić włosy a Astor ma tak mocne że nie ma szans aby coś wypadało.

- i jeszcze kolor włosów, Astorek jest niebieski z pięknym srebrnym połyskiem...istne cudo...czasami pod słońce przebłyśnie mu taki rudawy odcień...moja żona się śmieje, że to geny tatusia się uwydatniają:) czy to możliwe?

Ostatnio edytowany przez syllwek (14-08-10 14:29:53)

Offline

 

#2 14-08-10 18:14:39

 czarownik

Mały Burmaniak

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 14-04-10
Posty: 130
Punktów :   
WWW

Re: włosy,sierść itp.

mojemu Czarownikowi wypada trochę sierści odkąd jest w domu Ginger.... Nie wiem czy to z nerwow czy co, ale moze po prostu na nim bardzij widac? (sobol vs. rudzielec)


Pierwszego dnia Bóg stworzył Kota, drugiego - człowieka, aby się nim opiekował,
trzeciego - zwierzęta, aby Kot miał co jeść, czwartego - pracę, by człowiek mógł kota utrzymać...
...siódmego dnia Bóg chciał odpocząć, ale trzeba było zmienić Kotu żwirek w kuwecie.

Offline

 

#3 14-08-10 19:49:11

syllwek

Mini Burmaniak

Zarejestrowany: 14-04-10
Posty: 44
Punktów :   

Re: włosy,sierść itp.

stres ma na pewno wpływ bo Mariola gubiła najwięcej włosów podczas i po wizytach u weterynarza a także przez pierwsze tygodnie odkąd jest z nami Astor...ale teraz jest OK tzn oba koty nie gubią prawie nic.

Offline

 

#4 15-08-10 00:41:53

 Satin

Mały Burmaniak

Skąd: łódzkie
Zarejestrowany: 10-04-10
Posty: 101
Punktów :   

Re: włosy,sierść itp.

Hmmmm, a Samir gubi co jakiś czas futro. Teraz polecono mi gumowego jeżyka i sporo kłaczków wychodzi, gdy nią czeszę kota

Offline

 

#5 17-08-10 11:53:48

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: włosy,sierść itp.

To sztywniejsze futerko to pewnie po dziadku OTTONIE


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#6 18-08-10 08:25:25

burmandia

Średni Burmaniak

Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 359
Punktów :   

Re: włosy,sierść itp.

moja Bajka miała twarde futerko ale po ciąży z każdym dniem robi się coraz bardziej upierzona i mięciutka jak kaczuszka...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Layali Al Shams Hotel ehotelsreviews.com