#1 23-04-10 17:28:52

jedwabnykot

Średni Burmaniak

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 05-04-10
Posty: 315
Punktów :   
WWW

jak przygotować Kota do wystawy?

Drodzy doświadczeni Hodowcy Napiszcie kilka zdań dla osób, które będą debiutować np w Krakowie na wystawie. Jak przygotować kota, jak go pokazywać, jakie są wymogi itd...

Offline

 

#2 23-04-10 21:06:18

burmandia

Średni Burmaniak

Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 359
Punktów :   

Re: jak przygotować Kota do wystawy?

Aguś ja jak pierwszy raz byłam na wystawie to cały czas byłam na telefonie z naszą PANIĄ P... Anią:) i byłam tak przejęta i przerażona,że nic nie pamiętam a we Wrocku Ania była z nami więc też niczym sie nie stresowałam... w Krakowie ją zamęczymy ale da rade...

Offline

 

#3 23-04-10 21:53:00

 malymnich

Mały Burmaniak

Skąd: Sulisławice k/Tarnobrzega
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 183
Punktów :   
WWW

Re: jak przygotować Kota do wystawy?

Nic sie nie przejmuj. Jak Ania nauczyła mojego Piotrka jak trzymać kota przed sędzią i jak go mu pokazywać to wyszło mu super. Ja jestem w tym lewa. Ale myslę że pojadę do Krakowa i tez będę  wcześniej ćwiczyć trzymanie kotki. Ania musi  nam jeszcze zdradzić co zrobić aby kot ładnie pokazał oczy. Ja raz widziałam na wystawie  jak hodowca trochę swoja burmę lekko zdenerwował i wtedy wyszły oczy które podobały się sędziemu.
Jak będzie Ania  to nas wszystkich porządnie wyćwiczy.


Hodowla Kotów Burmskich Mały Mnich : www.malymnich.pl
e-mail: malymnich@gmail.com

Offline

 

#4 25-04-10 21:29:07

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: jak przygotować Kota do wystawy?

Zrobimy szkolenie:) A co ekspresji to trzeba trochę cwiczyc w domu żeby kot był zainteresowany tym co macha sędzia:) Nikt mi nigdy w Polsce nie udzielił żadnych rad jak wystawiac kota.(widocznie jest to jakaś wiedza tajemna) dopiero jak pojechałam na światówkę do Holandii hodowczyni mojej Dewini,(wspaniała kobieta) wyciągała koty i pokazywała wszystko o co pytałyśmy.W Krakowie będzie sędzina której oceny uwielbiam:) i bardzo bym chciała żeby oceniała mojego kota:)


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#5 26-04-10 13:35:46

jedwabnykot

Średni Burmaniak

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 05-04-10
Posty: 315
Punktów :   
WWW

Re: jak przygotować Kota do wystawy?

burmandia napisał:

Aguś ja jak pierwszy raz byłam na wystawie to cały czas byłam na telefonie z naszą PANIĄ P... Anią:) i byłam tak przejęta i przerażona,że nic nie pamiętam a we Wrocku Ania była z nami więc też niczym sie nie stresowałam... w Krakowie ją zamęczymy ale da rade...

oj zamęczymy Anię w Krakowie

Offline

 

#6 26-04-10 14:58:26

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: jak przygotować Kota do wystawy?

Jak się przygotowac na wystawę? Dowiedziec się czy jedzie na wystawe ktoś kogo lubimy i miec klatkę obok niego? Wtedy możemy miło spędzic czas a ocena jest tylko dodatkową atrakcją a ewentualna wygrana wspaniałą niespodzianką:)


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#7 27-04-10 18:28:39

AgusiaSta

Mini Burmaniak

Zarejestrowany: 11-04-10
Posty: 42
Punktów :   

Re: jak przygotować Kota do wystawy?

nigdy nie byłam na wystawie, ale słyszałam, że jeśli chcemy ładnie wyeksponować oczy to należy kocurka mocniej uszczypnąć i same wychodzą, ale oczywiście z tej rady nie skorzystam. Groszki mają tak cudne oczęta, że trochę tuszu do rzęs, cień i wygrana w kieszeni.

Offline

 

#8 29-04-10 20:20:35

jedwabnykot

Średni Burmaniak

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 05-04-10
Posty: 315
Punktów :   
WWW

Re: jak przygotować Kota do wystawy?

za radą Ani, biorę się najpierw za szycie firanek .... teraz jestem na etapie wybierania faktury i koloru materiału z którego mają być uszyte... hihihiihihihi

Offline

 

#9 30-04-10 10:09:01

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: jak przygotować Kota do wystawy?

Sa i tacy co podaja krople do oczu żeby oko było większe. jak ktoś wystawia kocurka to zamiast uszczypnąc można go za .......złapac napewno będzie miał duze oczy!!!! Dziewczyny to zart oczywiście.Ja nigdy kotów nie szczypię,chyba mój kotek przestałby mnie lubic a tego nie chcę.


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#10 12-05-10 15:03:48

jedwabnykot

Średni Burmaniak

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 05-04-10
Posty: 315
Punktów :   
WWW

Re: jak przygotować Kota do wystawy?

bardzo ważne jest to, żeby sprawdzić jakie są wymogi weterynaryjne, które dopuszczają kota do wystawy.... dla przykładu w Krakowie Koty muszą być zaszczepione co najmniej 30 dni przed planowaną wystawą...

Offline

 

#11 14-05-10 12:51:42

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: jak przygotować Kota do wystawy?

Przygotowania do wystawy -strona teczniczna.
1.Kot musi byc oczywiście zarejestrowany bo do zgłoszenia bedzie potrzebny numer rejestracyjny(najlepiej miec go zapisanego z tyłu na rodowodzie)
2.Bierzemy rodowód kota i przez internet wypełniamy zgłoszenie(na końcu są uwagi i tam np.możemy napisac prośbe o umiesczenie obok konkretnej osoby lub przydzielenie do konkretnego sedziego)
3.Kiedy przyjdzie na maila" potwierdzenie przyjecia kota na wystawe" bardzo ważne trzeba to wydrukowac i zabrac ze sobą(miałam taki przypadek w zgierzu że zgłosiałam kota na dwa dni a jak przyjechałam na wystawe okazało sie ze w katalogu jest tylko w jeden dzień,ale pokazałam wydruk i obyło sie bez problemów)
4.Czasami potrzebne jest potwierdzenie zgłoszenia przez klub do kturego należymy(w przypadku DCC drukujemy sobie sami ze stronki DCC)
5.Potrzebne jest jescze zaświadczenie od weterynarza że kot jest zdrowy(patrzyłam na wystawe Krakowską i albo jestem slepa albo nic o zaświadczeniu nie ma ?)
6.Oczywiście na wystawe zabieramy książeczke zdrowia(lub paszport) i sprawdzamy czy mamy potrzebne szczepienia w odpowiednim terminie(bardzo ważne bo każdy klub ma inne wymagania.Zazwyczaj szczepienia sa ważne 2 lata ale w jednym klubie szczepienie musi byc wykonane najpóżniej 30 dni przed wystawą a w innym 15 dni,podobnie jest ze szczepieniem przeciwko wściekliżnie w Kościanie nie było wymagane wcale,w Krakowie co dwa lata ale już w Olsztynie co roku )
5.Każdy kot musi miec czip.
6.Zapłata  za zgłoszenie, tez na każdej wystawie jest inaczej napisze wiec jak jest w Krakowie.
Kot dorosły i młodzież(klasa11 6-10 miesiecy): 100zł za 1 dzień ,160zł za dwa dni
Kastraty i kocieta(klasa 12 3-6 miesiecy) 1 dzień 80zł i 2 dni 140zł
ale tylko wtedy kiedy wpłacimy pieniądze do 25 maja na konto(TRZEBA ZABRAC POTWIERDZENIE NA WYSTAWE)
Jeżeli zapłacimy po tym terminie na konto ,albo bedziemy chcieli zapłacic na wystawie to trzeba zapłacic kare 30zł za każdego kota, gotówką na wystawie.

Ostatnio edytowany przez Dharma-Kalisz (14-05-10 12:52:28)


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#12 14-05-10 13:09:05

 malymnich

Mały Burmaniak

Skąd: Sulisławice k/Tarnobrzega
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 183
Punktów :   
WWW

Re: jak przygotować Kota do wystawy?

Aneczko a teraz prosimy o rady jak Ty przygotowujesz swoje burmy na wystawę.


Hodowla Kotów Burmskich Mały Mnich : www.malymnich.pl
e-mail: malymnich@gmail.com

Offline

 

#13 14-05-10 15:12:59

jedwabnykot

Średni Burmaniak

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 05-04-10
Posty: 315
Punktów :   
WWW

Re: jak przygotować Kota do wystawy?

ja musze jeszcze zaczipować maluchy... to brac ze soba zaświadczenie o stanie zdrowia?

Offline

 

#14 14-05-10 16:37:10

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: jak przygotować Kota do wystawy?

Zaświadczenie o stanie zdrowia też musi byc.Wystawione moze byc nie wcześniej niż 4 dni przed wystawą.Dla członków DCC-wzór zaświadczenia na stronie klubu(wystarczy wydrukowac i udac sie z nim i kotem do weterynarza).


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

#15 14-05-10 16:43:25

 Dharma-Kalisz

Duży Burmaniak

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 03-04-10
Posty: 568
Punktów :   
WWW

Re: jak przygotować Kota do wystawy?

Beatko kiedy ja naprawde nie przygotowuje kotów do wystawy.Obcinam im pazurki,czyszcze uszy,myje oczki(dla kotów łzawiących i jasnych,ważne nie myjemy intensywnie dzień przed wystawą ani na wystawie bo spojówki mogą byc podrażnione,robimy to kilka dni przed wystawa i pilnujemy czystości do dnia wystawy) Można kota wyczesac,nabłyszczyc ale radze sprawdzic efekt długo przed wystawą.Wiem że niektórzy trymują koty przed wystawą itd.....


Hodowla Kotów Burmskich DHARMA www.burmy.eu

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.burma-club.pun.pl